Image

Co nowego w Karcie Turysty

Za oknami piękna wiosna, a tymczasem od 1 maja Karta Turysty wzbogaca się o nowe atrakcje. I o ile wiosna niestety za kilka tygodni dobiegnie końca, o tyle atrakcje pozostaną w Karcie Turysty na stałe. Zobaczcie co nowego dla Was przygotowaliśmy.

Po pierwsze, po przerwie spowodowanej remontem od 07.05. 2024 do pakietu Odkrywca Premium wracają Żuraw oraz Twierdza Wisłoujście
Do Karty dołącza także od 07.05.2024 Zespół Przedbramia ulicy Długiej czyli jeden z nowych oddziałów Muzeum Gdańska. Jest on dostępny za darmo w pakiecie Odkrywca Premium.
Dodatkowo, użytkownicy Karty w dalszym ciągu mogą skorzystać z atrakcyjnego rabatu – 15% na skorzystanie z usług przewoźnika FLIXBUS.


Pamiętajcie też o aplikacji mobilnej, która uczyni Was bardziej „eco” i pozwoli cieszyć się wszystkimi korzyściami Karty Turysty bez konieczności posiadania plastikowego nośnika. Aplikację można pobrać klikając w link . 

Dodatkową korzyścią z posiadania aplikacji mobilnej jest możliwość skorzystania z modułu spacerowego, stworzonego dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki. 
Moduł zawiera dwie ścieżki spacerowe:
- Droga Królewska
- Stare i Główne Miasto oraz tereny stoczniowe. 

Obie ścieżki zawierają krótkie audio-video przewodniki po najważniejszych atrakcjach Gdańska, zdjęcia, opisy oraz informacje o dostępności obiektów dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób o ograniczonej mobilności. 
Aby skorzystać z modułu nie trzeba kupować pakietów- wystarczy pobrać aplikację i stworzyć w niej darmowe konto. 


Podsumowując. Nie czekajcie – zakupcie Kartę Turysty jak najszybciej i ruszajcie odkrywać piękny Gdańsk!