x
Image

Smaki Gdańska dostępne jako Pakiet Karty Turysty!

Udko z kaczki, ciasto śliwkowe, zielona zupa ziołowa, masło sardelowe czy poncz – to tylko kilka dań z „Gdańskiej książki kucharskiej” z 1858 roku, których od 19 listopada można spróbować w gdańskich restauracjach.
 
Jak to się zaczęło? Wszystko dzięki autorkom nowej książki „Smaki Gdańska”: fotografce Katarzynie Fiszer oraz muzealniczce i rekonstruktorce kulinarnej Aleksandrze Kucharskiej. W swojej publikacji tchnęły nowe życie w receptury zaczerpnięte z wydanej w XIX wieku „Gdańskiej książki kucharskiej”. W wyniku spotkania tych dwóch gdańszczanek, ich zamiłowania do jedzenia, historii i piękna powstała książka, która łączy w sobie smaki i aromaty dawnego mieszczańskiego życia.
 
W projekcje bierze udział kilka restauracji znajdujących się w pobliżu Głównego Miasta, jak i te w dalszych częściach Gdańska, proponując Wam wyjątkowe doświadczenia kulinarne w miejscach nieoczywistych. W każdej z nich znajdziecie nową pozycję w menu - specjalne potrawy w nawiązaniu do gdańskiej tradycji.
 
Świetnym pomysłem będzie zakup pakietu, który pozwoli Wam cieszyć się potrawami z naszej, wyjątkowej listy smaków. Pakiety są dostępne w następujących opcjach:
 
Pakiet Smaki Gdańsk: solo
Zostań kulinarnym odkrywcą gdańskich przysmaków i udaj się w samotną podróż pełną niezapomnianych przygód i smakowych doznań.
 
Pakiet Smaki Gdańska: duet
Razem smakuje... lepiej wybierz się w kulinarną podróż z wyjątkową osobą. Ty wybierasz towarzysza, my zapewniamy atrakcje. A dokładniej- niezapomniane doznania smakowe gdańskich kulinariów.
 
Pakiet Smaki Gdańska: kwartet
Tu możliwość testowanych smaków wzrasta wraz z liczbą kulinarnych Towarzyszy. W czteroosobowej drużynie jeszcze lepiej przekonacie się, że to miasto, to coś więcej, niż Neptun, Bałtyk i stoczniowe dźwigi. Sprawdźcie jak smakuje Gdańsk!
 
Szczegóły na temat pakietów i opcje zakupu znajdziecie tutaj
 
Spis restauracji znajdziecie na naszej stronie internetowej. Do zobaczenia na szlaku!
 
Książkę Smaki Gdańska znajdziecie na:
https://foodandlight.pl