Image

Nowa edycja Gdańskiej Karty Turysty!

Ten pierwszy - Pakiet Zwiedzanie, umożliwia bezpłatne wejścia do ponad 20 atrakcji turystycznych, i niezmiennie od kilku lat cieszy się największą popularnością wśród kupujących.

Pakiet Rodzina & Zabawa to z kolei propozycja dla całych rodzin, dla których wybrano specjalne obiekty i usługi im dedykowane.

Oba warianty dostępne są w trzech przedziałach czasowych, tj. 24h, 48h i 72h. Ostatni z wymienionych pakietów, Pakiet Komunikacja z Biletem Metropolitalnym, to opcja dla osób planujących regularne korzystanie ze środków komunikacji miejskiej w Trójmieście. Warto dodać, że użytkownicy Pakietu Zwiedzanie i Pakietu Rodzina & Zabawa także mogą skorzystać z Biletu Metropolitalnego, doładowując go do swoich kart.

Po raz pierwszy w ofercie Karty Turysty znajdzie się Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. – Bardzo cieszy nas fakt, iż do grona partnerów naszego projektu dołączył kolejny oddział Muzeum Gdańska. Dzięki temu, za pośrednictwem Karty aż 22 atrakcje turystyczne oferują turystom bezpłatne wejście w ramach poszczególnych pakietów – mówi Łukasz Wysocki, Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Z innych nowości, dostępnych już od początku maja, warto wymienić zwiedzanie Gdańska z perspektywy piętrowych autobusów globalnej marki Citysightseeing Hop-On Hop-Off, rejsy Holiday Boat Gdańsk czy codzienne wycieczki rowerowe oferowane przez Poland by Locals.

To jednak nie wszystko… Gdańska Organizacja Turystyczna w kolejnych tygodniach wprowadzi nowe funkcjonalności w ramach Karty Turysty. W czerwcu turyści będą mogli korzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej, która będzie alternatywą dla tradycyjnych kart. Kart, których najnowsza szata graficzna będzie nawiązywała do 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r. oraz do 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W ofercie pojawi się także drugi wariant Pakietu Komunikacja z biletem na środki transportu publicznego w obrębie tylko Gdańska, a w ramach wszystkich pakietów turyści zyskają możliwość podziwiania uroków Gdańska z wysokości tarasu widokowego w biurowcu Olivia Star (wysokiego na 156 metrów!).

Gdzie można nabyć Kartę Turysty? W punktach Informacji Turystycznej w Gdańsku, w kilkunastu hotelach partnerskich oraz w portalu sprzedażowym www.kartaturysty.visitgdansk.com.

Wszystkie te elementy składają się na oszczędność czasu, pieniędzy i gwarancję udanego spędzenia czasu w Gdańsku!