• Home
  • Popularne pytania

Nośnik karty i aplikacja

Aplikacja jest darmowa, płacisz jedynie za dodane do karty pakiety. Tradycyjna Karta Turysty to koszt 5 pln / nośnik. Aplikację możesz pobrać i zainstalować w dogodnym dla siebie momencie, zaś nośnik Karty Turysty należy odebrać w wybranym przez siebie punkcie (lista punktów tutaj) lub zamówić pod wskazany przez siebie adres. 

By móc używać Karty Turysty w swoim telefonie, konieczne jest wykupienie odpowiedniego pakietu - Odkrywca lub Odkrywca Premium. Po założeniu konta na stronie kartaturysty.visitgdansk.com i wykupieniu pakietu możesz pobrać aplikację (dostępna w systemie Android oraz iOS), a następnie podając adres e-mail oraz hasło zalogować się do swojego konta. Przez aplikację możliwe jest również dokupienie biletu metropolitalnego, który pozwoli korzystać z komunikacji miejskiej (autobusy/ tramwaje/ Szybka Kolej Miejska/ trolejbusy) na terenie Trójmiasta (informacje o zniżkach znajdziesz tutaj).

Aplikacji możesz używać poprzez okazywanie kodu QR lub kodu kreskowego, dostępnego w panelu głównym aplikacji, w obiektach muzealnych i atrakcjach turystycznych, które wchodzą w skład danego pakietu.

Aplikację można pobrać bezpłatnie przez Google Play lub App Store

Aplikacja "Gdańska Karta Turysty - VisitGdansk" jest darmowa. Opłacany jest wyłącznie wybrany pakiet Karty Turysty. 

Potrzebujesz Pomocy?Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej
ul. Długi Targ 28/29

+48 58 301 43 55

czynne:
maj - sierpień:
09.00-19.00 / 7dni w tygodniu
wrzesień - kwiecień:
09.00-17.00 / 7dni w tygodniu