Muzeum Archeologiczne w Gdańsku- Spichlerz Błękitny Baranek

ul. Chmielna 53, Gdańsk
  • Home
  • Partnerzy
  • Muzeum Archeologiczne w Gdańsku- Spichlerz Błękitny Baranek
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku- Spichlerz Błękitny Baranek


Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Opis

Historia zabytkowego spichlerza sięga XVI wieku. Jest to wyjątkowy obiekt architektoniczny. W środku znajdują się wystawy pokazujące dawny Gdańsk. Za największą atrakcję uchodzi średniowieczna uliczka hanzeatycka, gdzie zwiedzający spacerują między realistycznie odtworzonymi kramami, warsztatami i wnętrzami dawnych domostw. W muzeum można zobaczyć ponad 1000 zabytków archeologicznych: biżuterię, monety, narzędzia, buty, zabawki, naczynia, plakietki pielgrzymie i wiele innych.
 

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

OTOCZENIE I WEJŚCIE DO BUDYNKU
Wejście do Spichlerza „Błękitny Baranek” znajduje się przy ul. Chmielnej 53. W środku, na prawo od wejścia znajduje się kasa biletowa, a naprzeciwko, pod schodami jest dostępna szatnia.

MIEJSCA PARKINGOWE
Tuż obok wejścia do muzeum jest oznakowane miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych: koperta przy chodniku, wzdłuż ulicy.

TOALETY
Toalety dla gości znajdują się na parterze. Dostanie się do nich nie wymaga pokonania żadnych schodów. Jest toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

UDOGODNIENIA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ
Dla osób niepełnosprawnych ruchowo dostępne są następujące wystawy: na 1. piętrze „Miasto pod miastem” i „Średniowieczna uliczka hanzeatycka”, a na 2. piętrze „Gdańsk w świecie Hanzy” i „Wyspa Spichrzów w Gdańsku”. Winda znajduje się tuż przy wejściu do budynku i jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEDOWIDZĄCYCH I NIESŁYSZĄCYCH
Muzeum można zwiedzać z psem przewodnikiem. Przyciski w windzie są oznaczone w alfabecie Braille’a. Osoba niedowidząca może poprosić pracownika muzeum o bezpłatne wypożyczenie powiększalnika ułatwiającego odczytywanie tekstów drukowanych. W budynku nie ma pętli indukcyjnej ani oznaczeń kontrastowych czy w druku powiększonym. Osoba z dysfunkcją słuchu może skorzystać ze wsparcia tłumacza polskiego języka migowego, wymaga to jednak wcześniejszego uzgodnienia terminu zwiedzania.

UDOGODNIENIA DLA OSÓB STARSZYCH
W przestrzeni wystawowej, w kilku miejscach na wszystkich piętrach, znajdują się ławki, na których można odpocząć. Dodatkowo pracownicy muzeum są gotowi udzielić pomocy osobie starszej w razie zgłoszenia takiej potrzeby.


Regulamin i warunki

Aby skorzystać z bezpłatnego zwiedzania:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Turysty i udostępnij ją obsłudze przed zwiedzaniem.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty, otrzymasz możliwość bezpłatnego zwiedzania obiektu.