Muzeum Gdańska- Zespół Przedbramia

Targ Węglowy 26, 80-836 Gdańsk
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Muzeum Gdańska- Zespół Przedbramia


Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Opis

Zespół Przedbramia ulicy Długiej tworzą gotycko-renesansowe budynki Wieży Więziennej i Katowni. W przeszłości skazywano tutaj i więziono przestępców. Teraz w historycznych wnętrzach pokazywane są dwie wystawy: „Gdańsk piękniejszy niż kiedykolwiek” – o odbudowie Gdańska zniszczonego w 1945 roku (Wieża Więzienna) oraz „Od bramy do Muzeum. Krótka historia Zespołu Przedbramia” (Katownia). Na szczycie wieży znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę miasta.

Zwiedzanie wystawy czasowej i Zespołu Przedbramia zajmuje minimum 45 minut.


Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Część tekstów została przetłumaczona na Polski Język Migowy. Nagrania są dostępne po zeskanowaniu kodów QR. Do czterech zdjęć przygotowano audiodeskrypcje. Można ich wysłuchać po zeskanowaniu kodu QR. 

W obiekcie nie ma windy.
Obiekt nie jest przystosowany do zwiedzania przez osoby poruszające się na wózkach. Ze wzglądu na zabytkowy charakter budynku i jego pierwotną funkcję obronną nie udało się zlikwidować barier architektonicznych.

Regulamin i warunki

Aby skorzystać z bezpłatnego zwiedzania:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Turysty z pakietem Odkrywca Premium i udostępnij ją obsłudze przed zwiedzaniem.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty otrzymasz możliwość bezpłatnego zwiedzania obiektu.