Narodowe Muzeum Morskie - Ośrodek Kultury Morskiej

ul. Tokarska 21-25, Gdańsk
  • Home
  • Partnerzy
  • Narodowe Muzeum Morskie - Ośrodek Kultury Morskiej
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Narodowe Muzeum Morskie - Ośrodek Kultury Morskiej


Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Opis

Przyciągający uwagę nieszablonową architekturą oddział Muzeum, to nowoczesne centrum wiedzy o morzu, portach, statkach i stoczniach, przekazywanej w kompleksowy i atrakcyjny sposób. Interaktywna, stworzona z myślą o dzieciach i rodzinach ekspozycja pozwala poprzez zabawę poznać m. in.: tajniki sterowania i dowodzenia morską jednostką, przeładunku towarów w porcie, podwodnych podróży batyskafem czy powstawania fal tsunami. Ośrodek to również bogata wystawa poświęcona etnologii morskiej, prezentująca unikatową kolekcję oryginalnych, tradycyjnych łodzi z różnych kultur świata, od weneckiej gondoli po dalekowschodni sampan. Dzięki zlokalizowanej na najwyższym piętrze sali konferencyjnej i restauracji z tarasem widokowym, oddział Muzeum jest jednocześnie wyjątkową przestrzenią dla spotkań, konferencji i bankietów.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

 

Do budynku prowadzą dwa główne wejścia, jedno od strony Motławy, drugie od strony ulicy Tokarskiej. Wejścia są ogólnodostępne w godzinach pracy Ośrodka Kultury Morskiej. Z uwagi na ruch samochodowy przy wejściu od strony ulicy Tokarskiej, należy zachować ostrożność. Obydwa wejścia są bez progowe, z poziomu chodnika, o szerokości w świetle 1,8 m.

Ośrodek Kultury Morskiej to budynek 4 piętrowy (6 kondygnacji/poziomów). Ekspozycje dla zwiedzających znajdują się na trzech kondygnacjach. Wejścia główne do obiektu znajdują się na parterze. Drzwi otwierają się automatycznie.

W budynku znajduje się ogólnodostępna winda o wymiarach w świetle 2,2 m x 0,9 m, która ma przystanki na wszystkich kondygnacjach. Winda ma przyciski oznaczone alfabetem Braille’a i funkcję komunikatów głosowych o kondygnacjach. Winda jest przystosowana do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi oraz osób z dysfunkcją wzroku. Korytarze pozwalają na poruszanie się na wózkach. Krawędzie schodów wyposażone są w nakładki antypoślizgowe.

Ekspozycje znajdujące się w Ośrodku Kultury Morskiej dostępne są dla osób na wózkach inwalidzkich. W budynku na poziomach -1, +1, +2 i +3 znajdują się toalety dostosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Istnieje możliwość skorzystania z parkingów ogólnodostępnych dla samochodów osobowych, zlokalizowanych wzdłuż sąsiednich ulic, w szczególności ulicy Tokarskiej, Szerokiej i Warzywniczej. W okolicy Ośrodka Kultury Morskiej znajdują się 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W odległości około 20 metrów od drzwi wejściowych, od strony ulicy Tokarskiej znajdują się dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, przy ulicy Szerokiej w odległości około 200 metrów znajdują się kolejne dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku można wejść z psem asystującym.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braille’a. Opisy na ekspozycji dostosowane są do potrzeb osób niedowidzących, poprzez zastosowanie oznaczeń kontrastowych. Na wystawie interaktywnej istnieje możliwość poznania przez dotyk eksponatów dla osób niedowidzących lub niewidomych. Na wystawie “Łodzie ludów świata” jest możliwość poznawania przez dotyk wybranych eksponatów dla zorganizowanych grup osób niedowidzących lub niewidomych pod opieką edukatora NMM (po wcześniejszej rezerwacji). W Ośrodku Kultury Morskiej nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego.


Więcej informacji: https://nmm.pl/deklaracja-dostepnosci/


Regulamin i warunki

Dla posiadaczy Karty Turysty obowiązuje rabat 15% na zakup biletu na godz. 14:00 lub 15:00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 58 329 87 33

Aby skorzystać z rabatu:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Turysty i udostępnij ją obsłudze przed zakupem usługi.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty, otrzymasz rabat na wybraną usługę.