Muzeum Archeologiczne w Gdańsku- Grodzisko w Sopocie

ul. Haffnera 63, Sopot
  • Home
  • Partnerzy
  • Muzeum Archeologiczne w Gdańsku- Grodzisko w Sopocie
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku- Grodzisko w Sopocie


Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Opis

Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie to urokliwie położone muzeum na wolnym powietrzu. Na wzgórzu znajduje się zrekonstruowany gród, czyli wczesnośredniowieczna osada obronna, zaś nad stawem – nowoczesny pawilon wystawienniczy, w którym prezentowane są najstarsze zabytki archeologiczne Sopotu. Grodzisko słynie z barwnych festynów, imprez plenerowych, warsztatów dawnych rzemiosł oraz popularyzowania historii w atrakcyjnej formie.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami


OTOCZENIE I WEJŚCIE DO BUDYNKU
Oddział Grodzisko w Sopocie składa się z pawilonu wystawienniczo-edukacyjnego oraz skansenu. Pawilon znajduje się przy ul. Jana Jerzego Haffnera – tamtędy wchodzi się do muzeum. Natomiast skansen jest położony na wzgórzu; prowadzi do niego oznakowana ścieżka, na którą wchodzi się po przejściu przez pawilon.

MIEJSCA PARKINGOWE
Wzdłuż ul. Haffnera, na wysokości pawilonu wystawienniczo-edukacyjnego, znajduje się wydzielony parking dla autobusów, który od października do kwietnia jest ogólnodostępny (od maja do września jest zarezerwowany wyłącznie dla autobusów). Na terenie Grodziska, za ogrodzeniem, jest parking wewnętrzny, który może być udostępniony dla zwiedzających – w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami – po zgłoszeniu takiej potrzeby telefonicznie lub bezpośrednio w portierni.

TOALETY
Na parterze pawilonu jest toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

UDOGODNIENIA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ
W tym oddziale nie ma specjalnych udogodnień dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Wejście do pawilonu jest płaskie, bez bariery w postaci schodów. Poruszanie się po parterze nie powinno sprawiać większych trudności. Jednak dostanie się na piętro może być trudne lub całkiem niemożliwe ze względu na brak windy. Droga do skansenu ma długość ok. 200 metrów, jest szeroka, lecz piaszczysta i prowadzi delikatnie pod górę (skansen leży na wzgórzu).

UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH I NIEDOWIDZĄCYCH
Można zwiedzać z psem przewodnikiem. Brak udogodnień dla osób niedowidzących. Osoba z dysfunkcją słuchu może skorzystać ze wsparcia tłumacza polskiego języka migowego, wymaga to jednak wcześniejszego uzgodnienia terminu zwiedzania.

UDOGODNIENIA DLA OSÓB STARSZYCH
Brak udogodnień dla osób starszych. Pracownicy Grodziska są gotowi udzielić pomocy po zgłoszeniu takiej potrzeby.

 


Regulamin i warunki

Aby skorzystać z bezpłatnego zwiedzania:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Turysty i udostępnij ją obsłudze przed zwiedzaniem.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty, otrzymasz możliwość bezpłatnego zwiedzania obiektu.