• Home
  • Lista aktualności

Międzynarodowy Dzień Hanzy wraca do Gdańska!

Już niebawem, bo w dniach 13-16 czerwca, w Gdańsku odbędzie się duże, międzynarodowe wydarzenie - Międzynarodowy Dzień Hanzy. Nazwa może być nieco myląca, gdyż tak naprawdę przed nami nie dzień, a 4 dni wielkiego świętowania na Targu Węglowym.
 

Zapraszamy na 764 Jarmark Świętego Dominika! 27 lipca-18 Sierpnia 2024

Jarmark Św. Dominika to jedno z najważniejszych letnich wydarzeń na powietrzu w Europie. Tu się kupuje, targuje, poszukuje skarbów i znajduje piękne kadry do pamiątkowych fotografii. Wokół słychać różne języki, mieszają się tradycje i obyczaje. Jest gwarnie i barwnie, prawie wszędzie coś się dzieje. Oto gdański festiwal cudów!

Smaki Gdańska dostępne jako Pakiet Karty Turysty!

Udko z kaczki, ciasto śliwkowe, zielona zupa ziołowa, masło sardelowe czy poncz – to tylko kilka dań z „Gdańskiej książki kucharskiej” z 1858 roku, których od 19 listopada można spróbować w gdańskich restauracjach.

Co nowego w Karcie Turysty

Za oknami piękna wiosna, a tymczasem od 1 maja Karta Turysty wzbogaca się o nowe atrakcje. I o ile wiosna niestety za kilka tygodni dobiegnie końca, o tyle atrakcje pozostaną w Karcie Turysty na stałe. Zobaczcie co nowego dla Was przygotowaliśmy.
 

Czas na Gdańsk!

Gdańsk to miasto gdzie nie sposób się nudzić. Nie jest przy tym istotne czy przyjeżdżamy tu na weekend czy na dłużej, zawsze będzie co robić w fascynującym, ponad 1000-letnim Mieście Neptuna. Aby ułatwić Wam odkrywanie piękna Gdańska, w ramach kampanii #CzasNaGdańsk przygotowaliśmy specjalne, super korzystne oferty hotelowe oraz gastronomiczne.

Gdańska Karta Turysty jeszcze lepsza!

Czasy epidemii powoli dobiegają końca, a wszystko wraca do normalności. Przy tej okazji warto zaplanować pobyt w Gdańsku, tym bardziej, że Gdańska Karta Turysty właśnie zyskała nowe atrakcje. Przekonajcie się sami.

Koronawirus. Odwołane zajęcia, spektakle, mecze, zamknięte instytucje kultury

Marszałek Struk w środę 11 marca zalecił instytucjom kultury, dla których samorząd województwa pełni funkcję organizatora, zawieszenie działalności. Dzień wcześniej odwołanie wydarzeń Miasta Gdańska zaleciła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, a dwie gdańskie uczelnie zawiesiły zajęcia (jedna częściowo). Odwoływane są mecze i inne wydarzenia sportowe.

Zmiany godzin otwarcia muzeów

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 października 2019 r. zmianie uległy godziny otwarcia muzeów, będących partnerami Karty Turysty. 

Nieczynny Oddział Sztuki Dawnej

Informujemy, że z uwagi na remont. Oddział Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku będzie nieczynny od 11 września 2019 roku do odwołania.


Nowa edycja Gdańskiej Karty Turysty!

Zgodnie z niepisaną tradycją, wraz z rozpoczęciem majówki, do rąk turystów trafia nowa oferta Karty Turysty. W ramach tegorocznej edycji, turyści mają do wyboru trzy pakiety: Pakiet Zwiedzanie, Pakiet Rodzina & Zabawa oraz Pakiet Komunikacja.