Centrum Nauki Experyment w Gdyni

al. Zwycięstwa 96/98 81-451 Gdynia
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.
  • Dostosowany


Centrum Nauki Experyment w Gdyni


Opis

Centrum Nauki Experyment to interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Tutaj rodzą się pasje i fascynacja nauką. To miejsce zaprasza każdego i zachęca do odkrywania i poznawania świata.ideaCentrum Nauki Experyment w Gdyni jest wizytówką nowoczesnego miasta i rozwija się razem z nim. Realizuje swoją misję i program w oparciu o pierwotne założenia, a także ewolucję zadań i metod pracy oraz nowe potrzeby różnych grup społecznych. Redefiniuje główny motyw działania DLACZEGO?, sposoby działania JAK? i ofertę CO?, by jak najlepiej spełniać cel, który stanął u jego powstania.
DLACZEGO?
Experyment tworzy przyjazne środowisko do zdobywania wiedzy i rozwoju – jednostki i społeczeństwa. Centrum chce inspirować do wspólnego tworzenia dobrej przyszłości, w oparciu o naukę, z poszanowaniem środowiska.
JAK?
Popularyzacja i promocja nauki – CNE informuje i popularyzuje wiedzę z różnych dziedzin nauki, inspiruje do podjęcia kariery naukowej, rozpowszechnia treści w atrakcyjny i zrozumiały dla odbiorcy sposób.Inspiracja do odważnego podejmowania wyzwań i poznawania świata – Experyment zachęca do zadawania pytań, śmiałego i nieskrępowanego eksperymentowania, prowokuje do szukania niestandardowych rozwiązań.
Aktywna edukacja – Centrum promuje i stosuje nowoczesne metody edukacji, wykorzystujące nowe technologie i narzędzia. Włącza nauczycieli, środowiska edukacyjne i uczniów do dyskusji na temat przyszłości szkoły i edukacji.
Komunikacja nauki – CNE włącza społeczeństwo w dialog ze światem nauki, przybliża badania, ich efekty i wagę dla wspólnej przyszłości, konfrontuje fakty z opiniami, promuje krytyczne myślenie.
Promocja wykształcenia – Centrum buduje szereg pozytywnych skojarzeń i emocji w procesie nauki – zaraża pasją, entuzjazmem, ciekawością, prowokuje pytania.
Współpraca – CNE tworzy krajową i europejską platformę wymiany wiedzy poprzez udział w branżowych stowarzyszeniach, w projektach rozwojowych, działaniach kulturowych.
CO?
Interaktywne wystawy – Experyment to pięć wystaw tematycznych: eksponaty z zachętą działania, do poznania przez doświadczanie, eksponaty z wiedzą do wykorzystania. Przy stanowiskach prowadzona jest aktywna edukacja – można skorzystać ze ścieżek zwiedzania, zwiedzania z edukatorem, animacji i edukacji przy eksponatach, minipokazów naukowych.Zajęcia edukacyjne dla przedszkoli, szkół, grup zorganizowanych – prowadzone są kreatywne zajęcia, przy wykorzystaniu m.in. znanych uczniom mechanizmów gier, quizów, aplikacji. Są one okazją do samodzielnego wykonania wielu doświadczeń, bez konieczności osiągnięcia określonego rezultatu.
Programy rodzinne – AKADEMIA EXPERYMENTU, WARSZTATY RODZINNE, EXPERYMENCIAKI – to programy oparte na wspólnym poznawaniu, międzypokoleniowej współpracy, prowadzone w przyjaznych warunki do uczenia się i zabawy.
Wydarzenia naukowe – w Experymencie organizowane są specjalne wydarzenia dla różnych odbiorców: Noc Naukowców dla rodzin, NaukoweLove dla dorosłych, PRZEPIS NA DOBRĄ FORMĘ dla seniorów, ScienceCom dla młodzieży i studentów.
Programy dla nauczycieli – warsztaty WARTO SIĘ SZKOLIĆ, programy EXPERT EXPERYMENTU i AMBASADOR EXPERYMENTU, konferencja EDUKACJA W AKCJI.
Programy dla dorosłych i seniorów – SCIENCE CAFE, CIEKAWI ŚWIATA – stacjonarne i wyjazdowe wykłady i warsztaty dla dorosłych i uczestników uniwersytetów III wieku.
Programy popularnonaukowe w terenie – warsztaty, pokazy, pikniki naukowe w kraju i za granicą (m.in. w Rumunii, Mołdawii, Szwecji, Danii).
Aktywności naukowe i kulturowe – Experyment jest obecny na flagowych wydarzeniach w Gdyni, m.in. podczas Gdynia Design Days, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Open’er Festivalu, LOTOS Gdynia Aerobaltic.
Ceny biletów:
Bilet normalny – 25 zł
Bilet ulgowy – 15 zł
Bilet rodzinny 2+1 – 60 zł (każda kolejna osoba +10 zł)
Bilet bezpłatny przysługuje dziecku do 2 lat, jednemu opiekunowi grupy liczącej minimum 10 osób, jednemu opiekunowi towarzyszącemu osobie z niepełnosprawnością

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Obiekt dostosowany dla osób niepełnosprawnych.