• Home
  • News list
  • Wybierasz się na Amber Cup? Skorzystaj z oferty Karty Turysty!
Image

Wybierasz się na Amber Cup? Skorzystaj z oferty Karty Turysty!

Amber Cup to największy i najbardziej widowiskowy turniej piłki nożnej w Polsce, który już po raz trzeci zostanie rozegrany pod dachem ERGO ARENY. 

Tegorocznymi ambasadorami tego wielkiego, zimowego święta piłki zostali Artur Boruc - przez kibiców nazywany Królem Arturem, Kamil Glik – filar reprezentacyjnej defensywy i Sławomir Peszko – piłkarz, który dzięki swojej grze i postawie podbił już serca milionów kibiców. 

Podczas pierwszego dnia turnieju, 6. stycznia, swoje spotkania rozegrają najsilniejsze drużyny dziecięce rocznika 2008 z całej Polski, a wśród nich Lechia Gdańsk, Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok oraz dwie drużyny z Rosji – reprezentujące gospodarza przyszłorocznego mundialu. Wstęp na turniej dziecięcy jest bezpłatny. Transmisję z pierwszego dnia wydarzenia przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka.

Drugiego dnia zmierzą się ze sobą zaprzyjaźnione drużyny LOTTO Ekstraklasy i Nice 1 Ligi. Nie zabraknie ubiegłorocznego finalisty Amber Cup, drużyny Śląska Wrocław i powracającej do turnieju po czteroletniej przerwie Miedzi Legnica! Do walki o zwycięstwo w rywalizacji stanie debiutująca na turnieju Wisła Płock, która z pewnością zadba o to, by był to debiut w najlepszym wydaniu. Listę drużyn ligowych zamyka tegoroczny ćwierćfinalista Pucharu Polski – Drutex Bytovia. Swój przyjazd do Ergo Areny potwierdziła także naszpikowana piłkarskimi gwiazdami Fabryka Futbolu, która zapowiada występ w bardzo silnym składzie. Gospodarzem jest ubiegłoroczny triumfator turnieju, Lechia Gdańsk, która nie zamierza łatwo rozstawać się z tytułem. 

Amber Cup to nie tylko wielka piłka, ale przede wszystkim świetna zabawa i wspaniały pomysł na wspólny weekend dla całej rodziny! Z tej okazji, Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała Pakiet Amber Cup, który umożliwi zaplanowanie czasu wolnego kibicom i uczestnikom turnieju! Szczegółowe informacje tutaj


W związku z przypadającym na dzień 6 stycznia 2018 roku świętem Trzech Króli, uprzejmie przypominamy, że tego dnia wszystkie obiekty muzealne oraz część atrakcji turystycznych (m.in. Centrum Hewelianum) będą nieczynne.