Image

Poczuj magię Świąt z Kartą Turysty!

Z myślą o turystach odwiedzających Gdańsk w okresie przedświątecznym, Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała nowy pakiet Karty Turysty. Pakiet Świąteczny, bo o nim mowa, to przede wszystkim świąteczne akcenty, bogata oferta kulturalna i gwarancja dobrej zabawy!

Nazwa pakietu zobowiązuje, dlatego zadbaliśmy, by jego użytkownicy mogli poczuć świąteczny klimat podczas pobytu w Gdańsku – mówi Łukasz Wysocki  Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Warto wybrać się na Targ Węglowy, gdzie w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie można skosztować aromatycznego grzańca w kolekcjonerskich, pamiątkowych kubkach. Z Kartą Turysty obowiązywać będzie specjalna cena 7 zł. Pamiątkowy kubek to natomiast niespodzianka od Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Ilość kubków jest jednak ograniczona, więc lepiej nie zwlekać z zakupem grzańca. To jednak nie jedyne świąteczne akcenty. Miłośnicy sportów zimowych uzyskają 24% zniżkę na przejazd po sztucznym stoku narciarskim Skimondo oraz 36% zniżkę na zakup biletu normalnego na GdańskieLodowisko.

Bogata oferta i słodki upominek

Przy zakupie dwóch Kart Turysty, w kolejnym prezencie od Gdańskiej Organizacji Turystycznej, turysta otrzyma pyszne gdańskie słodycze od ZPC Bałtyk. Słodka przekąska z pewnością przyda się w przerwach między kolejnymi odwiedzanymi atrakcjami, których w pakiecie jest blisko 50! Jedną trzecią stanowią bezpłatne wstępy do takich obiektów jak m.in. oliwskie ZOO, Ratusz Głównego Miasta czy Centrum Hewelianum. Ofertę uzupełniają też liczne miejsca rozrywki. Wraz z początkiem jarmarku, do tak popularnych miejsc jak Akwarium Gdyńskie, koło widokowe AmberSky, Stadion Energa Gdańsk (z Planetą RC, Movement Areną i centrum rozrywki PitStop wewnątrz) dołączy ZORKOUT Escape Rooms. Na turystów, w centrum Gdańska, czekać będą aż trzy tajemnicze pokoje pełne rozmaitych zagadek!

 – Do grona partnerów Karty dołączyła także Restauracja Korona, znana z zamiłowania do kuchni staropolskiej – dodaje Wysocki.  Tym samym turyści mogą skorzystać ze zniżek w aż 15 restauracjach partnerskich.

Gdzie kupić Kartę?

Pakiet Świąteczny dostępny jest w trzech opcjach czasowych, tj. 24 h, 72 h oraz 120 h. Za dodatkową opłatą Kartę można doładować Biletem Metropolitalnym na komunikację miejską. Sprawne poruszanie się po Trójmieście gwarantuje także EcoCar Taxi z 15% zniżką na przejazdy. Kartę Turysty można nabyć on-line tutaj, oraz w punktach Informacji Turystycznej na terenie Gdańska:

– w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy (ul. Słowackiego 200),

– w tunelu przy Dworcu Głównym PKP (ul. Podwale Grodzkie 8),

– w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29),

– w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej (ul. Wały Jagiellońskie 2a),

– w punkcie Informacji Turystycznej (domek nr 24) podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego (ul. Targ Węglowy).