Image

100dniówka Karty Turysty!

Aktualna edycja Karty Turysty wystartowała wraz z długim weekendem majowym. W porównaniu do tożsamego okresu w 2016 roku, jej sprzedaż wzrosła o ponad 200%! Gołym okiem widać, że osoby odwiedzające Gdańsk coraz częściej sięgają po produkt, który umożliwia im bezpłatne zwiedzanie blisko 20 atrakcji turystycznych i drugie tyle rabatów w miejscach rozrywki, kultury i gastronomii. Najbardziej popularny wśród turystów jest Pakiet Zwiedzanie, choć widzimy również rosnące zainteresowanie możliwościami rodzinnego spędzania czasu w mieście oferowanymi w ramach Pakietu Rodzina&Zabawa. Dzięki systemowi, w którym działa Karta Turysty, GOT analizuje migracje turystów, korzystających z przygotowanej dla nich oferty.

„Karta Turysty to nie tylko nowoczesny produkt turystyczny, ale również ważne źródło informacji dotyczących zachowań turystów odwiedzających Gdańsk i całe Trójmiasto. Dzięki systemowi KT jesteśmy w stanie prześledzić drogę poruszania się jej użytkownika, co w przyszłości pozwoli nam na lepsze zarządzanie ofertą turystyczną miasta oraz tworzenie nowych pakietów, lepiej dostosowanych do potrzeb użytkowników Karty.” – potwierdza Łukasz Wysocki, Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Prym wśród najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych, do których posiadacze Karty Turysty mają darmowy wstęp, wiedzie Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Przynajmniej jeden z oddziałów MHMG odwiedziło 37,1% posiadaczy Karty. Drugie w kolejności jest Narodowe Muzeum Morskie z wynikiem 30,3%. Podium zamyka Muzeum Narodowe w Gdańsku, które odnotowało wizyty 10,8% użytkowników Karty. Idąc tym tropem, da się zauważyć, że dotychczas najchętniej odwiedzanymi obiektami są Dom Uphagena (15,1%), Muzeum Bursztynu (10,9%) oraz Żuraw (10,9%). Czołowej trójce po piętach depczą Spichlerze na Ołowiance oraz oliwskie ZOO.

W przypadku danych dotyczących narodowości użytkowników Karty Turysty, ponad 1/5 stanowią Polacy. Najczęściej z Kartą, podobnie jak goście z Niemiec, zaglądają oni do Domu Uphagena. Brytyjczycy najchętniej kierują swoje kroki do Muzeum Bursztynu,  Holendrzy preferują Dom Przyrodników, a Czesi – Piwnicę Romańską. Dla urozmaicenia swojego pobytu, użytkownicy KT korzystają również z szerokiego pakietu zniżek. Najpopularniejszymi obiektami odwiedzanymi w ramach tej oferty są Akwarium Gdyńskie, Europejskie Centrum Solidarności oraz Stadion Energa Gdańsk, a restauracją, w której najchętniej się stołują – Gdański Bowke.