• Home
  • News list
  • Aplikacja Questy VisitGdansk - z Kartą Turysty grasz za darmo!
Image

Aplikacja Questy VisitGdansk - z Kartą Turysty grasz za darmo!

Z wielką przyjemnością informujemy, że do użytku mieszkańców i turystów dostępna już jest najnowsza atrakcja Gdańskiej Organizacji Turystycznej – gra „Śladami Plentego. Gmerk ukryty w Ratuszu”. Chwytajcie więc za smartfony i udajcie się do ratusza Głównego Miasta – wspaniała przygoda czeka! Posiadacze Karty Turysty z Pakietem Zwiedzanie oraz Rodzina&Zabawa grają za darmo!

Uzbrojeni jedynie w telefony oraz umiejętności logicznego myślenia, staniecie przed sporym wyzwaniem. Trzeba będzie odnaleźć cenny, francuski zegar, który zaginął po II Wodnie Światowej. Nie będzie to zadanie łatwe, bo świadkowie i postacie z jakimi porozmawiamy, nie zawsze mają szczere intencje. Zadania nie ułatwi nam też podejrzliwa Milicja. 

Tak jest – Milicja! Fabuła gry jest bowiem osadzona w roku 1970. 

Nie mogąc odzyskać zegara, szefostwo Muzeum wynajęło do tego zadania znanego poszukiwacza skarbów – Ludwika Plentego aby rozwiązał tę zagadkę. Ten jednak po kilku dniach znika w tajemniczych okolicznościach. Czyżby znalazł zegar i zatrzymał go tylko dla siebie? A może chętnych na skarb było znacznie więcej? Wreszcie, gdzie może znajdować się obecnie cenny artefakt? Na te i inne pytania będziesz musiał odpowiedzieć Ty drogi graczu.

Czy przyjmiesz zaproszenie? Dowiedz się więcej TUTAJ.

Projekt realizowany w ramach działania "Przywracanie blasku Drodze Królewskiej w Gdańsku - rewitalizacja Ratusza Głównego Miasta i Dworu Artusa" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Działanie 8.3 Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe).