Narodowe Muzeum Morskie – Spichlerze na Ołowiance

ul. Ołowianka 9-13, Gdańsk
  • Home
  • Partnerzy
  • Narodowe Muzeum Morskie – Spichlerze na Ołowiance
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Narodowe Muzeum Morskie – Spichlerze na Ołowiance


Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl

Opis

Muzeum mieści się w trzech zabytkowych spichlerzach „Panna”, „Miedź” i „Oliwski”. W ich wnętrzach znajduje się m.in. wystawą pt. "Polacy na morzach świata", prezentująca morską historię Rzeczpospolitej. Do najciekawszych eksponatów należą m.in. ładunek średniowiecznego statku handlowego oraz artyleria, wyposażenie i rzeczy osobiste marynarzy ze szwedzkiego okrętu wojennego „Solen”. Ponadto: liczne modele okrętów i statków oraz Galeria Morska.

 


Informacje dla osób z niepełnosprawnościami


OTOCZENIE I WEJŚCIE DO BUDYNKU
Do budynku prowadzą dwa wejścia: główne od ul. Ołowianka, płaskie, bez progów, przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz wózków inwalidzkich; drugie od strony nabrzeża, do którego prowadzą schody.

Zwiedzanie sal wystawowych zasadniczo rozpoczyna się od wejścia schodami na I piętro.

UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ
Osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz osoby na wózkach inwalidzkich mogą skorzystać z windy, która znajduje się na końcu korytarza usytuowanego na lewo od wejścia głównego.

Winda przystosowana do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi oraz osób z dysfunkcjami wzroku. Korytarze oraz ekspozycje dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową (z wyjątkiem parteru).

TOALETY
W holu, po prawej stronie od wejścia głównego, od ul. Ołowianka znajdują się toalety dla gości, w tym również toaleta dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

PARKING
Wyznaczono dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych; usytuowane przed budynkiem, po lewej stronie wejścia głównego od strony ul. Ołowianka.

PIES PRZEWODNIK
Do budynku można wejść z psem asystującym.

PĘTLA INDUKCYJNA
W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym, dla osób niewidomych i słabowidzących. W siedzibie muzeum nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego.


Regulamin i warunki

Aby skorzystać z bezpłatnego zwiedzania:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Turysty i udostępnij ją obsłudze przed zwiedzaniem.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty, otrzymasz możliwość bezpłatnego zwiedzania obiektu.