• Home
  • Lista aktualności

PARK&RIDE- wygodny dojazd na plażę i na Jarmark

Sezon wakacyjny oznacza zatłoczone bardziej, niż zwykle okolice centrum Gdańska, a co za tym idzie dłuższe czekanie w korkach i problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego. Międzynarodowe Targi Gdańskie AmberExpo oraz Gdańska Organizacja Turystyczna proponują rozwiązanie tych problemów – park&ride.

Smaki Gdańska dostępne jako Pakiet Karty Turysty!

Udko z kaczki, ciasto śliwkowe, zielona zupa ziołowa, masło sardelowe czy poncz – to tylko kilka dań z „Gdańskiej książki kucharskiej” z 1858 roku, których od 19 listopada można spróbować w gdańskich restauracjach.

Konkurs punktowy na Jarmarku św. Dominika!

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń w gdańskim kalendarzu imprez - Jarmark św. Dominika! Podczas jego trwania każdy użytkownik z aktywną Kartą Turysty będzie miał możliwość zbierania punktów dominikańskich, a następnie wymieniania ich na nagrody rzeczowe!

Co nowego w Karcie Turysty

Za oknami piękna wiosna, a tymczasem od 1 maja Karta Turysty wzbogaciła się o nowe atrakcje. I o ile wiosna niestety za kilka tygodni dobiegnie końca, o tyle atrakcje pozostaną w Karcie Turysty na stałe. Zobaczcie co nowego dla Was przygotowaliśmy.
 

Godziny otwarcia muzeów 1 oraz 11 listopada 2021 !

Godziny otwarcia muzeów podaczas Wszystich Świętych oraz Święta Niepodległości. 

Karta Turysty w nowej odsłonie i na sportowo!

Karta Turysty właśnie wzbogaciła się o nowe funkcjonalności. To oznacza kolejne miejsca, gdzie posiadacze Karty mogą liczyć na bezpłatny wstęp. Nie lada gratką jest też nowa szata graficzna – zwłaszcza wyjątkowa wersja, nawiązująca do Finału Ligi Europy w Gdańsku.


KOLEJNE ZMIANY W OBOSTRZENIACH

W związku z polepszającą się sytuacja pandemiczną, Rząd RP zadecydował o luzowaniu kolejnych obostrzeń i rozpoczęciu odmrażania gospodarki na przestrzeni maja 2021.


Czas na Gdańsk!

Gdańsk to miasto gdzie nie sposób się nudzić. Nie jest przy tym istotne czy przyjeżdżamy tu na weekend czy na dłużej, zawsze będzie co robić w fascynującym, ponad 1000-letnim Mieście Neptuna. Aby ułatwić Wam odkrywanie piękna Gdańska, w ramach kampanii #CzasNaGdańsk przygotowaliśmy specjalne, super korzystne oferty hotelowe oraz gastronomiczne.

Gdańska Karta Turysty jeszcze lepsza!

Czasy epidemii powoli dobiegają końca, a wszystko wraca do normalności. Przy tej okazji warto zaplanować pobyt w Gdańsku, tym bardziej, że Gdańska Karta Turysty właśnie zyskała nowe atrakcje. Przekonajcie się sami.

Koronawirus. Odwołane zajęcia, spektakle, mecze, zamknięte instytucje kultury

Marszałek Struk w środę 11 marca zalecił instytucjom kultury, dla których samorząd województwa pełni funkcję organizatora, zawieszenie działalności. Dzień wcześniej odwołanie wydarzeń Miasta Gdańska zaleciła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, a dwie gdańskie uczelnie zawiesiły zajęcia (jedna częściowo). Odwoływane są mecze i inne wydarzenia sportowe.