Image

PARK&RIDE- wygodny dojazd na plażę i na Jarmark

Dwie linie autobusowe

W tym roku mieszkańcy oraz turyści przebywający w Gdańsku będą mogli skorzystać nie z jednej, a z dwóch linii autobusowych! Nowością jest linia „Plażowa” umożliwiająca przejazd autobusem z przystanku „Polsat Plus Arena Gdańsk” na przystanek: „Brzeźno plaża” i z powrotem. Linia będzie funkcjonowała między 1 lipca a 30 sierpnia. Przejazdy w ramach tej trasy będą dostępne co 30 minut, od 9:15 do 20:15 siedem dni w tygodniu.

Tak jak w zeszłym roku, także teraz w czasie Jarmarku św. Dominika zainteresowani będą mogli skorzystać z linii „Jarmarkowej”, która wyruszy w trasę już 21 lipca i będzie można z niej skorzystać do 13 sierpnia. Kurs obejmuje przystanki: „Polsat Plus Arena Gdańsk” – „Brama Żuławska” – „Polsat Plus Arena Gdańsk”. Kursy autobusu na tej trasie odbywają się co 30 minut.

 

Jak to działa?

Zasady funkcjonowania Park&Ride są proste:

  1. Zostawiasz samochód na jednym z dużych parkingów przy Polsat Plus Arena Gdańsk (dostępne parkingi: P1, P3, P4 i P5);
  2. Pobierasz bilet w jednym z parkometrów: opłata za cały dzień wynosi 30 zł, dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca – 15 zł*;
  3. Od wydrukowanego biletu odrywasz kupon, który bierzesz ze sobą. To on umożliwia Ci skorzystanie z autobusu. Pozostałą część biletu zostaw w widocznym miejscu w samochodzie;
  4. Bilet parkingowy obowiązuje jako bilet przejazdowy umożliwiający korzystanie z przejazdów autobusem dla Ciebie oraz pasażerów podróżujących z Tobą- koniecznie zabierz go ze sobą!
  5. W ramach jednego biletu możesz podróżować zarówno do Brzeźna, jak i do Bramy Żuławskiej – korzystasz z linii „Plażowej” oraz „Jarmarkowej”, płacąc za postój tylko raz.

 

To się opłaca!

Samochód może przebywać na parkingach przy Polsat Plus Arena Gdańsk między 9:00 a 21:00 przez siedem dni w tygodniu. Niezależnie od godzin postoju – cena się nie zmienia. Co zrobić z tak dużą ilością czasu? Dobrą propozycją jest poranny wypoczynek na piaszczystej plaży w Brzeźnie a następnie obiad w strefie gastronomicznej na Jarmarku św. Dominika oraz spacer między kolorowymi straganami. Wieczorem, po tak aktywnym dniu, autobus przywiezie Cię na parking, gdzie zostawiliście samochód.

Chcąc zostawić samochód w strefie płatnego parkowania w Gdańsku, na powiedzmy cztery godziny zapłacisz 17.9 zł, z kolei w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania: 25.5 zł. Zatem zatrzymując się na cztery godziny w Brzeźnie, a następnie na cztery godziny w Śródmieściu, aby dotrzeć do Jarmarku w ciągu jednego dnia koszt parkingu wyniesie około 43 zł! Korzystając z park&ride zapłacisz 30 zł w ciągu dnia, a ograniczają Cię wyłącznie godziny kursowania autobusu.
 

*Masz Gdańską Kartę Mieszkańca? Za Park&Ride zapłacisz jeszcze mniej! 

Wszyscy posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca zostawiający swój pojazd na parkingu przy Polsat Plus Arena Gdańsk zapłacą tylko 15 zł za 12 godzin postoju! Co trzeba zrobić?
1. Zaloguj się na swoje konto w aplikacji Jestem z Gdańska lub na www.jestemzgdanska.pl
2. Dodaj pakiet mieszkańca 2023 oraz numer rejestracyjny samochodu, który pozostawisz na parkingu Park&Ride. Dodanie numeru rejestracyjnego samochodu jest niezbędne, aby zniżka w parkometrze została naliczona!
3. Pobierz bilet w jednym z parkometrów, a opłata wyniesie 15 zł. Od biletu parkingowego oderwij kupon, bilet parkingowy pozostaw w pojeździe w widocznym miejscu, a kupon zabierz ze sobą do wskazanego autobusu i okaż go kontrolerowi lub kierowcy.

Dokładną instrukcję dodawania numeru rejestracyjnego samochodu znajdziesz TUTAJ

Zostaw swój samochód na dłużej- taryfa hotel/24

Nocujesz w Gdańsku i chcesz zostawić swój samochód na dłużej? Możesz skorzystać z taryfy hotel/24h. Cena postoju pojazdu przez dobę kosztuje 40 zł. Długoterminowym postojem najlepiej zarządzać przez aplikację Apcoa Flow (możesz ją pobrać tutaj-  IOS  Android). Aplikacja umożliwia zarówno opłacenie postoju jak i przedłużenie go. 
Możliwa jest również płatność bezpośrednio w parkomatach, obowiązują jednak ograniczenia maksymalnej kwoty transakcji- 

  • w parkomatach na P1- 100 zł
  • w parkomatach na P3, P4 i P5 - 200 zł 
UWAGA: Taryfa będzie dostępna w aplikacji od 01.07.2023


Z dala od tłumów, przyjazne dla środowiska

Międzynarodowe Targi Gdańskie AmberExpo oraz Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowują działania zgodne z polityką Gdańska, który buduje wizerunek zielonego miasta. Zostawiając samochód w strefie Park&Ride korzystają na tym nie tylko kierowcy, ale również uczestnicy ruchu w centrum miasta oraz jego mieszkańcy. Ruch w tym rejonie rozładowuje się, dzięki czemu przemieszczanie się jest krótsze i przyjemniejsze. Zmniejsza się także natężenie poziomu spalin, a rozgrzane przez letnie temperatury pojazdy nie generują tak dużej ilości ciepła. Zmniejszona liczba samochodów na jezdni to także mniejszy hałas!

Park&Ride to rozwiązanie, z którego zdecydowanie warto skorzystać!